2025. május 29-én egyházi ünnep lévén imádsággal kezdtük a DÖK napunkat.
Ezután változatos állomásokkal és izgalmas játékokkal telt el a délelőtt.






2025. május 29-én egyházi ünnep lévén imádsággal kezdtük a DÖK napunkat.
Ezután változatos állomásokkal és izgalmas játékokkal telt el a délelőtt.






Mozgalmasan kezdődött a májusi hét iskolánkban. Számos, színes tanórán kívüli programon vettek részt tanulóink, ahol a sport, a természetvédelem, a pályaválasztás és az egészséges életmód is szerepet kapott. Szavak helyett most beszéljenek tovább a képek…










2025. április 30-án a Lázár Ervin Program keretében a Fővárosi Nagycirkuszban a SPLASH! – Vízicirkusz – Swing a víz alatt című előadást tekintették meg iskolánk tanulói valamint a kísérő pedagógusok.





Kovács Csaba atya Nyíregyházáról érkezett hozzánk, hogy segítse a diákjaink, a pedagógusaink, és a technikai dolgozóink húsvéti lelki készületét. Köszönjük, hogy közel hozta hozzánk az ünnepek ünnepének lényegét!









2025. április 3-án a cigány kultúra napja alkalmából rendezett ünnepségen tanítványaink sikeres produkcióikkal újból bizonyították tehetségüket, ezúttal is elkápráztatták a közönséget. Nagyon büszkék vagyunk Rájuk!
Köszönjük a felemelő pillanatokat tanulóinknak és a felkészítő pedagógusainknak.












33. alkalommal rendezte meg 2025. március 27-én az országos Verne regényolvasó vetélkedőt a szolnoki Szent Tamás Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola. 63 tanuló, 21 csapat mérte össze tudását. A csapatok az ország számos részéről, Békéscsabáról, Debrecenből, Nyíracsádról, Nyíradonyból, Szolnokról, Tószegről és Törökszentmiklósról érkeztek.
A vetélkedő témája: Jules Verne Cirkuszkocsival a sarkvidéken át című regénye volt. Izgalmas, interaktív feladatokat oldottak meg a gyerekek. Képzeletbeli utazást tettek Sacramentótól a Bering-szoroson át egészen Szibériáig. Jó hangulatban, vidáman telt a délelőtt.
A versenyt a szolnoki II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola csapata nyerte meg.
Élményekkel, jutalmakkal gazdagodva tértek haza a versenyzők és a felkészítő pedagógusok is.
















2025 januárjában iskolánk sikeresen pályázott az Iskolában az Erdő Program felhívására.
A mai napon tanulóink 3 csoportban nagy lelkesedéssel vettek részt egy jó hangulatú, játékos foglalkozáson, melynek során széles körű ismereteket szereztek a fenntarthatóságról. Kiemelt figyelmet kapott az erdei életközösség és ezen belül egy nagyon fontos része a talaj. Az interaktív foglalkozásokat Csikós Eszter erdőpedagógus tartotta. A program során a szervezőktől egy oktatási csomagot kaptunk, amelyben megtalálható az Erdei földfedező!– kártyajáték, számos ismertető és szakmai anyag, alsó tagozatosoknak szóló mesekönyv, továbbá kettő bogárvizsgáló is.
Köszönjük a lehetőséget, a sok ismeretet és élményt!







